Kair - Kapsztad Autostopem

Fundacja "Zielony Słoń" jest złotym sponsorem wyprawy podejmowanej przez Zepsuty Kompas/Broken Compass, czyli przez pochodzącą z Wrocławia entuzjastkę niebanalnych podróży, autostopem z Kairu w Egipcie, do Kapsztadu w RPA.

 

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie wizerunków kobiet z różnych krajów afrykańskich, głębsze poznanie kultury krajów przez któe przebiega trasa wyprawy, utworzenie cyklu przewodników i videoblogów na temat podróży po Afryce z szczególnym naciskiem na wskazówki dla samotnie podróżujących kobiet, odnalezienie śladów kobiet podróżniczek w Afryce ( tj. Delia Akeley czy Florence Baker) oraz polskich podróżników (Kazimierz Nowak), a także edukacja w zakresie kultury, geografii, historii podróżników odkrywających ten kontynent.

 

Więcej informacji o przedsięwzięciu, o samej bohaterce oraz bieżące relacje wydarzeń znajdziesz na stronie projektu, a także na na FacebookuTwitterze oraz Instagramie.

 

Inicjatywa jest całkowicie finansowana ze środków zbieranych przez Zepsuty Kompas. Ty możesz również udzielić jej wsparcia. W tym celu skontaktuj się z: zepsutykompas@gmail.com